ДРВЕНОМ МОТКОМ РАЗБИЈАО ПРОЗОРЕ НА СКУПШТИНИ ГРАДА: Оптужен студент из Крагујевца због насиља на протесту опозиције
ВИШЕ јавно тужилаштво у Београду поднело је Вишем суду у Београду оптужни предлог против Димитрија Р. (19) из Крагујевца због насилничког понашања на протесту коалиције “Србија против насиља” 24. децембра 2023. године испред зграде Скупштине града Београда.
Фото: Беоинфо
Постоји оправдана сумња да је окривљени око 20.45 часова током тог протеста са другим учесницима дрвеном мотком разбијао стакла на прозорима зграде Скупштине града Београда и бацао алуминујумске лајсне ка вратима главног улаза.
Оптужним предлогом окривљеном се на терет ставља кривично дело насилничко понашање на спортској приприредби или јавном скупу.
Тужилаштво је суду предложило да након одржаног главног претреса Димитрија Р. осуди на условну казну од 10 месеци затвора са роком провере од 3 године, као и новчану казну од 80.000 динара.
Такође је предложено да му суд продужи меру забране напуштања стана (студентског дома у којем борави у Београду) без електронског надзора да не би поновио кривично дело у кратком временском периоду.
БОНУС ВИДЕО: ТУЧА ИСПРЕД РИК - Шутирали се и песничили између себе
Препоручујемо
НАЈБОЉИ ПРИМЕР УРЕДНИЧКЕ ПОЛИТИКЕ Н1: Како год да уради Вучић - Нападај га! (ВИДЕО)
03. 02. 2024. у 12:30
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)