ОСУМЊИЧЕНИ ЗА СУРОВО УБИСТВО У КРУШЕВЦУ ПРЕБАЧЕН У БОЛНИЦУ: Наложено вештачење (ФОТО/ВИДЕО)
БОЈАН Мисаковић (34), осумњичен за тешко убиство у Крушевцу 4. октобра, пребачен је у Специјалну затворску болницу у Београду, сазнају „Новости“.
Фото: Фејсбук
Наложено је психијатријско вештачење осумњиченог, коме је раније продужен притвор. Очекује се да оптужница буде ускоро подигнута. Кривично дело је у овој фази истраге оквалификовано као тешко убиство на подмукао начин.
Убиство Крушевљанина Ивана Кртолице (41) погодило је цео град из најмање три разлога: убијени је био потпуно невин у целој ситуацији, убио га је гост локала са дебљим досијеом и убиство се догодило у угоститељском објекту, који је познат као породично место за излазак свих генерација.
Према сазнањима "Новости", убиство се догодило када је Мисаковић почео да малтретира музичаре у популарном пабу.
- Осумњичени је добацивао, викао, а онда му је Иваново друштво најпристојније скренуло пажњу на понашање и то речима "хеј, дођи с нама да попијеш пиће, ма пусти музику", у најбољој намери да се смири ситуација - наводе извори „Новости“. - Нажалост, овај је узео нож, прошао поред двојице Иванових пријатеља и Ивану директно зарио нож у врат. И онда се дао у бекство.
Како сазнајемо, са окрвављеним ножем, осумњичени Мисаковић отишао је ниже ка старој пијаци у другу кафану. Када су тамошњи гости и власник видели призор, закључали су локал и одмах позвали полицију. Полиција је, према информацијама "Новости", брзо стигла на лице места.
- Брзом акцијом расветљавања и лишавања слободе осумњиченог за убиство успели смо да спречимо извршиоца да евентуално још некога повреди – предочава пуковник Иван Миленковић,начелник ПУ Крушевац.
- Приликом хапшења, код себе је имао нож, а на месту где је лишен слободе, испред угоститељског објекта, било је грађана. Отклоњена је свака даља опасност по све присутне.
Иванови пријатељи истичу да се са осумњиченим нису уопште познавали. Ивана Кртолицу, међутим, знали су многи и то искључиво по добром. Неутешна мајка Анка Кртолица смогла је снаге да исприча „Новости“ какав је био њен син, не мирећи се са чињеницом да о њему мора да говори у прошлом времену.
- Он је најтоплија душа, брижан, добар... - посведочила је Анка Кртолица, мајка убијеног Ивана.
Резултати обдукције показали су да жртва није имала шансе да преживи. Иван је убоден у вратну артерију и по пријему у болницу, која се налази у истој улици где се и догодило убиство, лекари ништа нису могли да учине. Током досадашње истраге Вишег јавног тужилаштва у Крушевцу утврђено је и да је Мисаковић непосредно пре злочина узимао лекове и алкохол, али је наложена и додатна токсикологија.
И док је жртва био човек за пример, запослен у грађевинској фирми, брижан син и добар пријатељ, дотле је осумњичени познат по проблематичном понашању. У Кукљину, одакле је родом, испричали су „Новостима“ да су од њега зазирали многи.
- Родитељи су му преминули малтене од муке, остао му је само брат - испричали су саговорници "Новости" из Кукљина.
Истрагу води Више јавно тужилаштво у Крушевцу.
НЕПРЕЖАЉЕН
ВИШЕ стотина људи било је на сахрани Ивана Кртолице.
- О томе какав је био говори сваки цвет, свака свећа овде упаљена - рекао је отац Жељко Марковић, старешина цркве Лазарица и пријатељ породице. - Ви га знате из школе, с улице, са посла, ја га знам на другој разини. Из цркве. И рећи ћу вам да је био Божији човек. Долазио је у цркву, молио се, веровао, одлазио на Хиландар, где се трудио да се наш храм обнови.
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)