УХАПШЕНИ ШВЕРЦЕРИ НАФТЕ: "Пали" док су претакали 56 тона горива на паркингу у Београду

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, УКП, Одељења за борбу против корупције, у сарадњи са Посебним одељењем за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду, ухапсили су две особе због постојања основа сумње да су извршиле кривично дело недозвољена трговина у саизвршилаштву.

УХАПШЕНИ ШВЕРЦЕРИ НАФТЕ: Пали док су претакали 56 тона горива на паркингу у Београду

фото В Митрић

Осумњичене Ж. К. (49) из Новог Сада и Д. И. (49) из Уба, полицијски службеници и службеници Управе царина затекли су у Београду, на паркинг простору, у неовлашћеној размени робе.

Како се сумња, они су претакали нафту из неколико цистерни у укупној количини од око 56 тона, за коју је утврђено да је страног порекла и да није прошла мере царинског надзора.

Такође, осумњичени нису поседовали релевантну документацију о роби и њеном пореклу.

На описани начин противправно су прибавили имовинску корист од око 11.200.000 динара.

Одређено им је задржавање до 48 часова, након чега ће, уз кривичну пријаву, бити спроведени у надлежно тужилаштво.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО: ВЕЛИКИ БРОЈ ПОЛИЦАЈАЦА НА АУТОКОМАНДИ: На терен изашле и екипе хитне помоћи

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!