ОЗЛОГЛАШЕНИ УБИЦА ПОКУШАО ДА УЂЕ У СРБИЈУ: Ухапшен на аеродрому "Никола Тесла"

Новости онлине

13. 08. 2023. у 21:24

ДАМИР Мехић звани Биби ухапшен је на београдском аеродрому "Никола Тесла" при покушају уласка у Србију, на основу фалсификованих личних докумената, пишу медији у Босни и Херцеговини!

ОЗЛОГЛАШЕНИ УБИЦА ПОКУШАО ДА УЂЕ У СРБИЈУ: Ухапшен на аеродрому Никола Тесла

Фото: МУП БиХ/принтскрин

Мехић је осуђен на 17 година и пет месеци затвора због убиства у Тузли, а након бекства Интерпол је за њим расписао потјерницу.

Мехић је ухапшен на београдском аеродрому "Никола Тесла" где је приликом покушаја уласка у Србију пружио на увид полицијским службеницима фалсификована документа за утврђивање идентитета, због чега је задржан и приведен.

Наводно, Мехић је имао фалсификовани пасош републике Србије.

Треће основно јавно тужилаштво у Београду одредило му је притвор због фалсификовања личних докумената, а након извршених додатних провера, путем Интерпола је утврђено да се ради о осуђеној особи, коју БиХ потражује због издржавања казне затвора.

Наиме, Кантонални суд у Тузли Мехићу је изрекао јединствену казну затвора у трајању од 17 година и пет месеци за убиство које је почињено 2013. године у центру Тузле.

Убиство је било епилог крвавог обрачуна између две криминалне групе. 

Након убиства, Мехић се дао у бекство, а ухапшен је у јануару 2018. године на Јахорини, по потерници коју је тада за њим расписало Тужилаштво Тузланског кантона у сарадњи с Министарством унутрашњих послова.

Две године је провео у притвору, након чега је, по одлуци Кантоналног суда у Тузли, пуштен на слободу. Судски процес је окончан, а Мехић је у фебруару ове године осуђен на 17 година и пет месеци затвора. Међутим, поново се нашао у бекству те је за њим била расписана потерница.

(Информер)

БОНУС ВИДЕО: "ВИДЕО САМ АВИОН, МАХАО ПИЛОТУ" - Исповест човека крај чије њиве се срушила летелица у Батајници

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (1)

МИ СМО ДЕЦА ОБИЛИЋА, НЕ КОПИЛАД ГРУХОЊИЋА Објављена антиблокадерска химна о победи православља над Пицулиним слинама (ВИДЕО)