НАПАД НА АДВОКАТА У БЕОГРАДУ: Нападач ухапшен
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова у Београду, у сарадњи са Првим основним јавним тужилаштвом у Београду, ухапсили су В. Ј. (37) из Београда због постојања основа сумње да је извршио кривична дела противправно лишење слободе и напад на адвоката.
Фото: Принтскрин/МУП
Он се сумњичи да јe у ноћи између 3. и 4. јула, у стану у ком живи, задао неколико удараца четрдесеттрогодишњем адвокату, не дозвољавајући му да напусти стан.
Адвокат је успео да побегне и догађај пријави полицији која је ухапсила осумњиченог.
В. Ј. је одређено задржавање до 48 сати и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)