ХАПШЕЊЕ ЗБОГ ПОРЕСКЕ УТАЈЕ У СМЕДЕРЕВУ: Лажно приказивали куповину воћа за суму од 140 милиона динара
Припадници Министарства унутрашњих послова у Смедереву, у сарадњи са Пореском полицијом, ухапсили су Д. М. (45) из Смедерева и држављанку Руске Федерације Г. П. (65), због постојања основа сумње да су извршили кривична дела пореска утаја и фалсификовање службене исправе.
Фото: МУП
Они се сумњиче да су, у намери да избегну плаћање пореских обавеза, у пословним књигама предузећа чији је Д. М. фиктивни, а Г. П. стварни власник, фалсификујући откупне блокове, евидентирали наводне набавке воћа у износу од скоро 140 милиона динара.
На основу такве фиктивне документације они су, како се сумња, умањили основицу за опорезивање и избегли да искажу и плате порез на добит, оштетивши буџет Републике Србије за око 21 милион динара, саопштила је ПУ Смедерево.
Осумњиченима је одређено задржавање до 48 сати, након чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведени основном јавном тужиоцу у Смедереву.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)