СУКОБ ДВЕ ГРУПЕ МИГРАНАТА, ИМА РАЊЕНИХ: Коришћено и ватрено оружје, брза интервенција код Мајкиног салаша
НЕДАЛЕКО од Мајкиног салаша у Суботици вечерас око 20 сати сукобила се група од двадесетак миграната.
Фото: Новости
Било је повређених из ватреног оружја, али брзом интервенцијом полиције спречене су теже последице. Један део миграната је приведен, док је други део пребачен у прихватни центар.
Поводом вечерашњег инцидента у делу Хајдукова према шуми и граничном појасу огласио се начелник Севернобачког округа.
- Иако је Мигрантска ситуација у Суботици значајно повољнија, односно у прихватном центру, центру града и околини готово идеална, у шуми и даље имамо неконтролисаних миграција са подручја североистока и северозапада. То су групе миграната у просеку од 5 до 30 особа које у току ноћи пређу велики број километара, пролазећи кроз више места, општина, желећи да илегално пређе државну границу - изјавио је вечерас Бојан Шоралов, начелник Севернобачког округа.
Вечерас око 20 часова недалеко од Мајкиног салаша сукобила се мања група миграната. Том приликом повређено је неколико особа из те групе.
- Затечена су две особе повређене из ватреног оружја за које се сумња да су такви са својом групом прешли више километара. Захваљујући брзој интервенцији суботичке полиције ситуација је стављена под контролу, један број особа је приведен, а остали су пребачени у Прихватни центар у Суботици, који има слободне капацитете за пријем - прецизирао је Шоралов.
- Још увек нисам задовољан ситуацијом у Суботичкој шуми, односно контроли на улазу и излазу из ње, без обзира што је оперативна "Ударна група" у односу на месец јул 2022. године, када је било пар стотина миграната у нашој шуми, тај број често сводила на нулу.
Због наведеног Шоралов је изјавио да ће затражити од МУП-а додатне снаге и појачану контролу на том подручју, пре свега због додатног осигурања безбедности грађана али и очувања животне средине.
(Суботица.цом)
БОНУС ВИДЕО: ШТА СЕ ДЕСИЛО ПОСЛЕ КРВОПРОЛИЋА КОД СОМБОРА? Полиција мигранте преместила у прихватни центар
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)