УХАПШЕНИ МАТИЧАРИ ИЗ ВРАЊА И ЈАГОДИНЕ: Узимали мито за промену података у књизи рођених

Новости онлине

21. 12. 2022. у 13:37

ПРИПАДНИЦИ полиције су у наставку акције сузбијања корупције ухапсили матичаре Љ. Д. из околине Бујановца и Д. Ј. из околине Јагодине, због постојања основа сумње да су извршили кривична дела примање мита.

УХАПШЕНИ МАТИЧАРИ ИЗ ВРАЊА И ЈАГОДИНЕ: Узимали мито за промену података у књизи рођених

Фото: Shutterstock/Илустрација

Сумња се да је Љ. Д., као матичар Градске управе града Врање у измештеној матичној служби за АП КиМ, уз посредовање матичара Градске управе Јагодина Д. Ј., примио 8.000 динара од једног лица да би му, без његовог присуства, променио националну припадност у матичној књизи рођених.

Осим тога, како се сумња, примио је 5.000 динара од још једног мушкарца, како би његовој рођаци, без њеног присуства или присуства лица које је она овластила, извршио промену презимена у матичној књизи рођених и матичној књизи држављана.

Те две особе, које се тренутно налазе ван територије Републике Србије, такође су обухваћене кривичном пријавом због постојања основа сумње да су извршиле кривично дело давање мита.

Осумњиченима Љ. Д. и Д. Ј. одређено је задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичну пријаву, бити спроведени Посебном одељењу за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Нишу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ТАЈНА ЦЕЦИНОГ ХИТА: Шта се крије иза стихова песме Фатална љубав