СУД ДАНАС ОДЛУЧУЈЕ: Хоће ли Луки Церовићу притвор бити продужен или укинут
СУДИЈА за претходни поступак Вишег суда у Београду данас би требало да донесе одлуку о притвору за Луку Церовића, који се после вишегодишњег бекства, у понедељак предао суду.
Фото: Танјуг
Судија ће у року од 48 сати од хапшења салушати Церовића о разлозима за одређивање притвора, након чега ће одлучити да ли ће одлуку о одређивању притвора оставити на снази или ће му укинути притвор, потврдила је за Танјуг портпаролка Вишег суда у Београду Татјана Тешић.
Церовићу је одређен притвор због опасности од бекства 23. јануара 2020. године и истим решењем је наређено расписивање потернице за њим.
С обзиром на то да је то решење донето без саслушања Церовића, који је био у бекству, судија за претходни поступак ће га по закону саслушати о разлозима за одређивање притвора.
Церовић је са својим адвокатом дошао у Палату правде и одмах је спроведен у притвор Окружног затвора.
За Церовићем је, на предлог Вишег јавног тужилаштва, суд расписао потерницу.
Против њега је у току истрага због сумње да је подстрекавао на изнуду тројицу оптужених, којима је јуче почело суђење пред Вишим судом у Београду због покушаја изнуде.
Пошто је Церовић био у бекству, према њему је тај поступак раздвојен.
Оптужницом Вишег јавног тужилаштва у Београду Марко Т. (23), Иво Б. (24) и Јован Б. (25) се терете да су од М. М. покушали да силом и претњама изнуде 15.000 евра у октобру 2019. године.
Како је прецизирано у оптужници они су М. М. 8. октобра 2019. године намамили да се нађе са Марком Т. испред једног ресторана на Врачару, због наводног разговора о процедури за увоз возила, након чега су га тукли рукама, ногама и репликом пиштоља и захтевали од њега новац.
Они су ухапшени два дана касније, 10. октобра 2019. године.
БОНУС ВИДЕО - СНИМАК ХАПШЕЊА: Ово је мушкарац који је извео крвави пир у Адмирала Гепрата
Препоручујемо
ПРЕДАО СЕ ЛУКА ЦЕРОВИЋ: Десна рука Џонија са Врачара дошао са адвокатом у Палату правде
05. 09. 2022. у 16:14
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)