ПОРЕСКА УТАЈА: Фиктивним рачунима оштетио државу за 50 милиона динара

Јелена Лемајић

17. 03. 2022. у 15:08

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова у Суботици, у сарадњи са Пореском полицијом, ухапсили су С. С. (52) из Суботице због постојања основа сумње да је извршио кривично дело пореска утаја.

ПОРЕСКА УТАЈА: Фиктивним рачунима оштетио државу за 50 милиона динара

фото:Ј.Л.

Сумња се да је он, као одговорно лице једног суботичког предузећа, од 1. јануара до 31. децембра прошле године, на основу фиктивних рачуна за гориво, подизао новац и задржавао га за себе. Он се сумњичи да је на овај начин оштетио буџет Републике Србије за око 50.000.000 динара.

По налогу Основног јавног тужилаштва у Суботици, осумњиченом је одређено задржавање до 48 сати после чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведен тужиоцу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

РУСИЈА СЛАВИ: Естонија кренула да зарије нож у леђа Русима - ево шта је управо доживела