ПРИНЦ ЧАРЛС ДЕЛИО НОВЧИЋЕ: Краљица Елизабета данас није присуствовала Великој служби у Виндзору (ФОТО)

Биљана Ристивојевић

14. 04. 2022. у 15:02

БРИТАНСКИ принц Чарлс и његова супруга Камила представљали су данас краљевску породицу на годишњој Великој служби, током које краљица Елизабета Друга обично дели новчиће пензионерима као део древне традиције уочи Ускрса.

ПРИНЦ ЧАРЛС ДЕЛИО НОВЧИЋЕ: Краљица Елизабета данас није присуствовала Великој служби у Виндзору (ФОТО)

Фото: АП

Британска краљица, која крајем овог месеца пуни 96 година, има проблема са кретањем, због чега није присуствовала служби у капели Светог Ђорђа у замку Виндзор, а неће бити ни на ускршњој недељној служби у Виндзору, преноси Ројтерс.

Агенција наводи да је краљица била приморана да прекине све ангажмане откако је прошлог октобра била хоспитализована на једну ноћ због из неразјашњених разлога, након чега су јој лекари саветовали мировање.

Традиционална служба Муанди, једна од најстаријих церемонија у енглеској цркви, датира још од 600. године, када је обичај да краљица дели новац пензионерима, а овог пута у њеном одсуству тај задатак преузео је принц Чарлс.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.

05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће