ОД 14. МАЈА ГРЧКА ОТВАРА ЛЕТЊУ СЕЗОНУ: Вакцинисани лакше до мора
ГРЧКА отвара границе 14. маја, а дозволиће и улазак из Северне Македоније.
Фото Танјуг
Уз то, биће прихваћени и сви сертификати о вакцинацији, без обзира на то која је вакцина примљена. Мере се у овој земљи постепено ублажавају, како би све било спремно за почетак летње сезоне.
Како је рекао Александар Сеничић, директор Националне асоцијације туристичких агенција Србије, грађани који нису вакцинисани биће им потребан негативан ПЦР, а очекује се да од 14. маја, буду признати и антигенски тестови.
- У Грчкој се полако отварају ресторани, кафићи, хотели и све што је затворено било последњих десетак месеци - истакао је Сеничић. - Очекујем да ћемо имати ове године пристојну туристичку сезону у Грчкој. Не очекујем да ће током лета бити неке друге мере од оних које важе у нашој земљи. Да се носи маска у затвореном и држи дистанца.
Препоручујемо
БОЦАН-ХАРЧЕНКО ТВРДИ: Русија ће учинити све да осигура енергетску безбедност Србије
24. 02. 2026. у 17:35
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)