ОДГАЈИВАЧИ СВИЊА У ТЕШКОЈ СИТУАЦИЈИ: Увоз урушава домаћи узгој
УДРУЖЕЊЕ одгајивача свиња тражи од Министарства пољопривреде да Републичке робне резерве откупе вишкове товљеника, по утврђеној цене или да им се обезбеди кукуруз.
Фото АП
Житарицу траже према паритету килограм живе ваге товљеника за осам килограма ккукуруза. Уз то, моле и да се сточарима обезбеди довољна количина кукуруза до следеће жетве.
Чланови овог Удружења имају око 17.000 крмача и годишње произведу 400.000 товљеника. Како кажу, угрожен је опстанак свињарства у Србији. Неопходна је и контрола увоза свежег меса, јер се стварају вишкови на домаћем тржишту.
Узгајивачи свиња желе и да се за њих омогући да не плаћају закуп земље за наредну годину. У свом писму истичу да је тренутна цена живе ваге товљеника далеко испод цене коштања. Уз то, сточари могу да издрже још неколико месеци са овим губицима.
Препоручујемо
САД ПОМЕРИЛЕ РОК: Продаје се међународна имовина руског енергетског гиганта
26. 02. 2026. у 22:18
"СПОРАЗУМ СТОЛЕЋА": Индија смањује царине на европске аутомобиле са 110 на 40 одсто
26. 02. 2026. у 21:48
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)