ПРОЦЕДУРА МОРА ДА СЕ СКРАТИ Привредници брже до прикључка за струју
ПРОЦЕДУРА добијања прикључка на електромрежу мора бити скраћена 2,5 пута, јер то унапређује услове пословања и привлачења инвестиција.
Foto: D.N.
Ово је данас изјавила министарка енергетике Зорана Михајловић после разговора са представницима НАЛЕД-а.
- Према анализама Светске банке, процедура прикључења на струју, тренутно траје 125 дана, а наш циљ је да она не буде дужа од 50 дана и на томе ћемо радити са оператором дистрибутивног система - истакла је Михајловићева. - Србија је посвећена унапређењу услова пословања, а добијање прикључка на мрежу један је од елемената који утиче на укупно рангирање Србије на Дуинг бизнис листи Светске банке. Тренутно смо на 94. месту за тај критеријум, а ми верујемо да можемо бити и 22. ако би процедуре биле ефикасније.
Представници НАЛЕД-а презентовали су министарки резултате анкете спроведене међу привредницима и надлежним локалним и републичким органима у вези са процесом прикључења на струју, као и предлоге да се он убрза и да се смање трошкови.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)