ТРАЖЕ ПОРЕЗ ПО МЕРИ: Удружење радника на интернету позива Владу на преговоре о моделу наплате дажбина
УДРУЖЕЊЕ радника на интернету, који су се изненада нашли на мети контроле порезника, позвали су у уторак и званично надлежне на преговоре. Своје захтеве, а то су проналажење решења њиховог статуса и модела опорезивања, али и обустављање покренутих и планираних поступака наплате, упутили су премијерки Ани Брнабић и министру финансија Синиши Малом.
Фото Танјуг
Пореска управа недавно је упозорила све који проимају уплате из иностранства да су их детектовали и да је најбоље да сами уплате своје обавезе, и то најмање пет година уназад. Појединима су стигла и позамашна решења са обрачунатим каматама.
- Хоћемо да плаћамо порезе, али је питање како и колико - каже Миран Погачар, председник Удружења. - Најмање је 100.000 људи који раде преко интернета и примају уплате из иностранства. Неки од нас су се обраћали Пореској управи раније, и тамо су нас уверавали да не треба ништа да плаћамо.
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)