ПРОСЕЧАН КВАДРАТ У СРБИЈИ 166.764 ДИНАРА: Подаци Завода за статистику
ПРОСЕЧНА цена станова новоградње у Србији у првој половини ове године, износила је 166.764 динара по квадрату.
Фото З. Јовановић
Статискика каже да су се цене квадрата у посматраном периоду кретале у интервалу од 47.514 динара у Тутину, па све до 395.633 динара у београдској општини Савски венац.
Посматрано према општинама, највише цене новоизграђених станова забележене су у београдским општинама, где је просечна цена у градским насељима износила 226.589 динара.
По високим ценама издвојиле су се и Чајетина, Нови Сад, Врњачка Бања, Ужице, Крагујевац и три нишке општине. Површина продатих новоизграђених становау просеку је износила 54 квадрата.
У јулу је издато је 2.005 грађевинских дозвола, што је за 8,9 одсто мање него у истом периоду претходне године.
Од укупног броја дозвола издатих у јулу, 81,3 одсто дозвола односи се на зграде, а 18,7 одсто на остале рађевине.
Ако се посматрају само зграде, 70,4 одсто дозвола издато је за стамбене, а 29,6 одсто за нестамбене зграде.
Препоручујемо
МИНИСТАР МАЛИ: Плате се повећавају, одличне вести за грађане Србије
15. 09. 2020. у 08:19
ИНСТИТУТ "ГОША" КУПИО ПОКРЕТНОСТИ ПРЕДУЗЕЋА У СТЕЧАЈУ: Цена 6,7 милиона динара
14. 09. 2020. у 15:55
МИНИСТАР МАЛИ ОДГОВОРИО ДЕЖУРНИМ КРИТИЧАРИМА: Раст захваљујући економском напретку
13. 09. 2020. у 15:17
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)