ЧАДЕЖ: Дигитални сусрети српских и словеначких привредника са партнерима у свету
ПРЕДСЕДНИК Привредне коморе Србије Марко Чадеж, позвао је данас у Љубљани словеначке и српске компаније да и у условима пандемије одрже добре пословне везе из претходног периода, да се још више повезују, међусобно тргују и инвестирају, али и да удружени заједнички наступају на тржиштима других земаља у чему ће им помоћи две коморе.
Фото: ПКС
Подршка српским и словеначким привредницима да лакше савладају изазове у пословању које им је наметнула актуелна здравствена криза и на најбољи начин искористе поновно отварање економија како би дошли до послова била је кључна тема данашњих састанка председника српске коморе са колегама из Господарске зборнице Словеније.
- Наш циљ је да, у ситуацији када још нема могућности за личне контакте привредника и организацију Б2Б разговора, када су сајмови отказани, а путовања ограничена, заједнички ангажујемо ресурсе којима располажемо и успоставимо плaтформу за дигиталне сусрете словеначких и српских компанија међусобно и са потенцијалним партнерима, рецимо из Немачке, пред којима би наше фирме појединачно и заједно наступале - објашњава Чадеж.
Бизнис се, каже полако буди, тржишта се враћају у функцију и „ми, као коморе морамо да реагујемо брзо како наши привредници не би остали без послова и тржишта, само зато што нисмо размишљали и помогли им на време“.
За то, по Чадежу, имамо чврсту основу у досадашњим добрим везама и комора и привредника двеју земаља, у растућем интересовању за сарадњу које је протеклих година обележено рекордном робном и разменом услуга, одличним, профитабилним пословањем словеначких компанија у Србији, улагањима српских компанија у Словенији и бољим позиционирањем наших производа на словеначком тржишту.
Препоручујемо
ОВО СУ НОВЕ ЦЕНЕ ГОРИВА: Ево колико ћемо плаћати дизел и бензин у наредних 7 дана
03. 07. 2026. у 12:23
АФРИЧКА КУГА СВИЊА ПРАЗНИ ТОРОВЕ: Фармери одустају од узгоја свиња
03. 07. 2026. у 12:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (1)