ФТ: Министри финансија САД и Велике Британије сукобили се око агресије на Иран
Амерички министар финансија Скот Бесент сукобио се са својом британском колегиницом Рејчел Ривс због њених критика америчке војне операције против Ирана, према писању Фајненшел тајмса.
Tomas Ragina / Alamy / Profimedia
Напомиње се да је Ривс у априлу дала интервју за ЦНБЦ у којем је довела у питање резултате војне операције на Блиском истоку. Нагласила је да циљеви сукоба са Ираном „никада нису били јасни“.
Током њиховог сусрета лицем у лице, Бесент је критиковао Ривсову и тврдио да је свет постао безбеднији захваљујући акцијама Сједињених Држава и Израела против Ирана.
- Спор истиче политичке разлике између Бесента и Ривс око рата, иако су одржавали јак однос и добро сарађивали по другим питањима - наглашено је у чланку.
„Телеграф“ је раније објавио да је британски премијер Кир Стармер одбио да пошаље ратне бродове у Ормуски мореуз на захтев америчког председника Доналда Трампа. Лист је нагласио да би одбијање Лондона могло да погорша разлике између британског премијера и Трампа.
Препоручујемо
"Примирје још није завршено" Хегсет упозорава: Техеран да поступа опрезно
05. 05. 2026. у 15:24
Трамп поново провоцира Иран: САД побеђује на овај или онај начин, сви су на дну мора
05. 05. 2026. у 10:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?!" Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: "Пет година млађа"
ГОШЋА је из чиста мира поставила неочекивано питање...
04. 07. 2026. у 01:24
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)