ВЕЛИКА ПРОМЕНА ЗА СРПСКЕ ПЕНЗИОНЕРЕ ОД 1. МАЈА: Ова врста исплате новца више неће бити могућа
ПРИМАЊА ће се исплаћивати искључиво на име и лични рачун корисника права, а исплата трећим лицима, по било ком основу пуномоћја, више неће бити могућа, најавио је Младен Милић, директор Фонда ПИО Републике Српске.
Фото Архива
Фонд за пензијско и инвалидско осигурање (ПИО) Републике Српске укинуће од 1. маја исплату пензија путем пуномоћја датог Фонду, па ће се примања убудуће исплаћивати искључиво на име и лични рачун корисника права.
То значи да исплата трећим лицима, по било ком основу пуномоћја, више неће бити могућа.
- Ова мера доноси се с циљем унапређења правне сигурности корисника, спречавања могућих злоупотреба и додатне заштите права корисника и спречавања неприпадајуће исплате средстава - рекао је директор Фонда ПИО Републике Српске Младен Милић, гостујући у Јутарњем програму.
Корисници права који су до сада пензију примали путем пуномоћи, потребно је да благовремено предузму неопходне радње како би се обезбедила несметана исплата пензије на њихово име, односно да доставе податке о личном рачуну отвореном на име корисника права.
- Имали смо у пракси случајеве злоупотебе, при чему је причињена штета око 100.000 КМ - упозорио је Милић.
Пуномоћницима корисника права који пензију примају путем поште на предњој страни чека за јануарску пензију штампано је обавештење, а исто ће бити и на чеку за фебруарску и мартовску пензију.
Циљ ове мере је да се обезбеди редовна, сигурна и транспарентна исплата пензија, уз пуну заштиту интереса корисника права и спречавања исплате неприпадајућих средстава.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НИЈЕ МАЛИНА, АЛИ ИСТЕ ЈЕ БОЈЕ: Србија у самом светском врху по извозу једне воћке
18. 07. 2026. у 17:52
ПАЗИТЕ КАКО ПРЕЛАЗИТЕ УЛИЦУ: Пешацима казна 40.000 динара ако начине овај прекршај
18. 07. 2026. у 17:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)