СТУПИЛЕ НА СНАГУ АМЕРИЧКЕ САНКЦИЈЕ Огласио се НИС: До сада није продужена посебна лиценца
КОМПАНИЈА НИС обавештава јавност да компанији до сада није продужена посебна лиценца Министарства финансија Сједињених Америчких Држава, која омогућава несметано оперативно пословање.
Фото: Промо
НИС истиче да, приоритети, као и до сада, остају редовно снабдевање домаћег тржишта нафтним дериватима, као и очување социјалне стабилности запослених.
Како се наводи, НИС је обезбедио довољне залихе нафте за прераду у овом тренутку, док су бензинске станице уредно снабдевене свим врстама нафтних деривата.
- Од тренутка листирања компаније на СДН (Specially Designated Nationals) листи у јануару, НИС пажљиво прати ситуацију и настоји да прилагоди своје пословање новонасталим околностима - саопштила је компанија НИС.
У случају престанка функционисања иностраних платних картица (Master card, Visa), плаћање на бензинским станицама ће бити могуће домаћом "Дина" картицом, готовином, као и методом "ИПС покажи".
Коришћење и плаћање "Са нама на путу", Агро и Такси картицама ће бити доступно без прекида.
- Што се тиче велепродаје, такође је обезбеђен несметани платни промет у динарима и НИС са своје стране остаје поуздан партнер и спреман да испуни све уговорне обавезе према пословним партнерима, укључујући корпоративне клијенте и велике купце.Платне картице корпоративних купаца функционишу несметано - наводи НИС и додаје да, у сарадњи са партнерима, Владом Републике Србије и акционарима, НИС ради на превазилажењу ове ситуације.
НИС наставља сарадњу и са Министарством финансија САД на захтеву за уклањање са СДН листе који је компанија иницијално поднела 14. марта, а допунила 28. септембра текуће године.
- Делистирање представља дуготрајан и комплексан процес. Компанија наставља да пажљиво прати актуелну ситуацију и о свим новим околностима које могу утицати на пословање НИС ће благовремено обавестити јавност - наводи се у саопштењу НИС-а.
Ускоро опширније
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)