"МНОГО НАМ ЗНАЧИ!" Параћинци задовољни нижим ценама у маркетима (ВИДЕО)
ОД данас у свим већим трговинским ланцима у Србији ступа на снагу уредба Владе којом се трговачке марже ограничавају на максималних 20 одсто а параћинци истичу да су презадовољни нижим ценама у маркетима.
Foto: Printskrin
- Много значи, управо улазим да видим колико и шта, али много значи за све грађане.
Утиче значајно, на кућни буџет месечне трошкове и све остало, пензије су повећане и онда је све то у реду!
За сваког пензионера и за сваког ко је слаб са финансијама мислим да то доста одговара - рекли су грађани Параћина.
Погледајте видео:
Подсетимо, председник Србије Александар Вучић представио је пре седам дана свеобухватни пакет економских мера усмерених на побољшање животног стандарда грађана. Једна од пет представљених економских мера било је управо ограничење трговачких маржи на основне животне намирнице.
Како је председник том приликом истакао у Србији на минималну потрошачку корпу иде 47,8%, те људима остаје мало новца за друге производе.
- Обухватили смо 3000 производа из 23 групе. Реч је о кућној хемији, паста, шампона, сапуна; детерџенти за прање свега; онда имате папирну галантерију - убрусе, фолије, пелене за бебе, одрасле. Имате махунарке, пиринач као посебну групу, безалкохолна пића, кафа и чај; слане кондиторске производе; поврће и воће; замрзнуте производе; сирће као посебну категорију; тестенину; смрзнуту рибу; гриз; брашно све врсте; млечне и киселомлечне прозводе и јаја сва; пасуљ; слатке кондиторе; све врсте уља; хлеб и пецива; све врсте меса и прерађевина; прерађено воће и поврће (џемове, мармеладе...); зачинска група; шећер и мед; храну за бебе и децу; посебну групу марамице. Све 23 групе обухваћене су нашим маржама. Оне ће бити максимално 20%, а сада се крећу у највећим ланцима са највећим прометом на 45,2% трговачке марже. 4 највећа ланца у нашој земљи, генеришу 51% укупне трговине на мало у нашој земљи што се тиче ових производа - навео је тада Вучић.
Седам дана касније, ова мера већ даје резултате, у маркетима широм земље снижен је велики број основних животних намирница.
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Мадуро слетео у Њујорк, прети му смртна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, у суботу ујутро одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони и хеликоптери, јавили су светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље у операцији "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. у 07:45 >> 00:07
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (20)