ВИЛЕ СА БАЗЕНОМ И ПОГЛЕДОМ НА МОРЕ ПЛАНУ ЗА ЧАС: Ево како се крећу цене некретнина у Грчкој
Грчко тржиште некретнина захватила је велика потражња за луксузним викендицама чије цене се крећу од 2.000 па до 12.000 евра по квадратном метру
Foto: Profimedia
Анализа компаније Енгел & Вöлкерс открива да су страни купци главни покретачи ове "помаме".
Према подацима, чак 85% свих трансакција обављају инострани инвеститори, што потврђује да су цене на грчким острвима и даље изузетно конкурентне у поређењу са другим медитеранским дестинацијама.
Јоргос Петрос, директор Енгел & Вöлкерс Грчка, истиче да купци долазе из различитих делова света, укључујући Централну Европу, Сједињене Америчке Државе, Либан, Израел, Балкан и Турску.
Највећа потражња је за вилама са базеном и погледом на море, док најлуксузније некретнине морају имати и непосредну близину плаже.Где пронаћи најповољније, а где најскупље?
Највише цене бележе се на познатим дестинацијама попут Миконоса и Пароса, где квадрат достиже до 12.000 евра. С друге стране, у регијама Коринтија и Лаконија, које се сматрају економски слабијима, цене почињу већ од 2.000 евра по квадратном метру, нудећи и даље квалитетне некретнине на атрактивним локацијама.
Петрос објашњава да грчке дестинације за луксузне викендице профитирају од повољног инвестиционог оквира и потенцијала за дугорочне приносе од изнајмљивања, уз константну потражњу која надмашује понуду.
Курир Бизнис/Дневник/Каматица
Препоручујемо
ДРАГОСЛАВ ПРОДАЈЕ ЗА 42.000 ЕВРА: Некретнине смештене у срцу Националног парка Ђердап
04. 08. 2025. у 12:58
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)