ОБЈАВЉЕНЕ НОВЕ ЦЕНЕ ГОРИВА: Поскупео дизел

В.Н.

27. 06. 2025. у 10:57

ВОЗАЧ у Србији ће од данас па до наредног петка, 4. јула, плаћати гориво по новим ценама.

ОБЈАВЉЕНЕ НОВЕ ЦЕНЕ ГОРИВА: Поскупео дизел

Фото Д. Поздеровић

Данас од 15 часова на пумпама у Србији литар дизела ћемо плаћати 194 динара, а литар бензина европремијум БМБ биће 181 динар.

Ако поредимо са претходним износима, дизел је поскупео за два динара, док ће се бензин плаћати по истој цени.

Сукоби на Блиском истоку директно утичу на глобално тржиште нафте, узрокујући значајан раст трошкова танкерског транспорта.

Фото Shutterstock

Након америчких напада на Иран током викенда, бродарске компаније захтевају веће премије за операције у лукама Персијског залива, што је резултирало поскупљењима, наводи Лондонска берза.

Референтна цена за супертанкер, који превози два милиона барела сирове нафте од Блиског истока до Кине, забележила је скок од 12 одсто.

Дневни трошкови превоза сада износе приближно 76.000 долара, што је највиши ниво од марта 2023. године.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ПОСЛЕ НЕКОГ ВРЕМЕНА: Небојша Пајкић у јавности- ево како данас изгледа (ФОТО)