ПУТИН САОПШТИО СЈАЈНЕ ВЕСТИ: Русија постигла историјски успех
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин говорио је на пленарној седници Међународног економског форума у Санкт Петербургу и поручио да је Русија достигла историјски минимум у нивоу сиромаштва, који је по резултатима прошле године износио 7,2%, а позитиван тренд се наставља.
Фото: Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Депоситпхотос
Број грађана са примањима испод нивоа егзистенцијалног минимума смањен је за више од два милиона људи.
За поређење, 2000. године стопа сиромаштва у Русији износила је 29 одсто, што указује на значајан напредак у социјално-економској сфери за протекле две деценије.
Што се тиче економских показатеља, Путин је рекао да се са позитивним резултатом истакли пољопривреда, логистика, индустријски комплекс, сектор услуга и IT-индустрија.
То показује да, захваљујући раду десетина хиљада компанија, економија Русије не само да се стабилно развија, већ постаје квалитетнија, сложенија и разноврснија, казао је он.
Председник Владимир Путин је истакао да је представа о руској економији као искључиво зависној од сировинске индустрије очигледно застарела.
(Спутњик)
Препоручујемо
ДЕМОГРАФСКА БОМБА СА УСПОРЕНИМ ДЕЈСТВОМ: Одлив мозгова велики проблем Украјине
19. 06. 2025. у 20:33
"РУСИЈА НИШТА НЕ НАМЕЋЕ" Путин: Али је изнела опцију за решење сукоба Ирана и Израела
19. 06. 2025. у 08:08
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)