300 МИЛИОНА ЕЛЕКТРОНСКИХ ФАКТУРА ПРОШЛО КРОЗ СИСТЕМ Е-ФАКТУРА Мали: "Са реформама настављамо и у наредном периоду"
ЧАК 300 милиона електронских фактура је до данас прошло кроз систем е-фактура, од почетка његове примене пре три године, у мају 2022. године, рекао је путем друштвене мреже Инстаграм министар финансија Синиша Мали.
Фото: Printscreen
- Чак 300 милиона електронских фактура је до данас прошло кроз систем е-фактура, од почетка његове примене пре три године, у мају 2022. У систему се тренутно налази 10.843 корисника јавних средстава и 248.903 привредних субјеката.
Увођење система е-фактура представља важну структурну реформу, која је допринела побољшању привредног амбијента у Србији, и уз нови систем е-фискализације, одлучној борби против сиве економије.
Коришћење система е-фактура је бесплатно, а бенефити које тај систем доноси су заиста бројни. Примена система е-фактура, између осталог, доводи до убрзања процеса рада и пословања, и обезбеђује већу правну сигурност свим пословним субјектима када је реч о достављању и примању фактура, као и њихово боље чување.
Са реформама настављамо и у наредном периоду. Већ смо усвојили Закон о е-отпремницама, и поставили систем на демо окружење у фебруару ове године. Са фазном применом система е-отпремница креће се од јануара 2026. године, када ће за превоз акцизне робе и испоруку добара ка јавном сектору бити обавезно коришћење система е-отпремница. Увођење система е-отпремница довешће до убрзања и олакшавања административних процедура и логистике у привреди, уз ефикаснији инспекцијски надзор - рекао је.
Препоручујемо
МАЛИ ЗА "НОВОСТИ" У НИШУ: Ово је слика и прилика сложне и јединствене Србије (ВИДЕО)
17. 05. 2025. у 15:53
УСА ТОДАY О СРБИЈИ КАО ЕКОНОМСКОЈ СИЛИ БАЛКАНА: Амерички лист о привреди наше земље
16. 05. 2025. у 15:40
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)