ШОК ИЗ ЕВРОПЕ: ЕУ спрема удар на Украјину у кључном тренутку?
ЕВРОПСКА унија припрема увођење знатно виших царина на увоз из Украјине у наредним недељама, што би могло да погоди украјинску економију у кључном тренутку сукоба са Русијом, објавио је лист "Фајненшел тајмс", позивајући се на изјаве дипломата.
Фото АП
Према наводима листа, предлог који је недавно прослеђен државама чланицама ЕУ значајно би смањио квоте за бесцарински увоз пољопривредних производа, пренео је Ројтерс.
Према наводима поменутог листа, то представљају кључни извор прихода за украјинске фармере и буџет.
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)