УСВОЈЕН ЗАКОН О СТАНОВИМА ЗА МЛАДЕ: Опозиција није гласала
ПОСЛАНИЦИ су данас усвојили Закон о утврђивању гарантне шеме и субвенционисању дела камате као мера подршке младима у куповини прве стамбене непокретности, који се односи на држављане Србије од навршених 20 до 35 година у тренутку подношења захтева за кредит, којима држава омогућава куповину прве непокретности са један одсто учешћа.
Фото: Профимедиа/илустрација
За тај закон гласало је 146 посланика.
За кредит могу да аплицирају запослени на неодређено време, пољопривредници, обвезници пореза на приходе од самосталне делатности и самостални уметници, док су запослени на одређено време дужни да на захтев обезбеде јемство члана породице.
Незапослени су дужни да обезбеде солидарно јемство кредитно способног члана породице.
Максимална вредност кредита који може да се подигне је 100.000 евра, а не постоји ограничење када је реч о цени непокретности, ни о цени квадрата по градовима.
Обавезе банака су да клијентима за непокретности до 100.000 евра понуде учешће од један одсто и грејс период од годину дана, али сваки клијент има право да повећа своје учешће и да не користи грејс период, као и да превремено отплати кредит без накнаде, делимично и у целости.
Посланици су усвојили Закона о Централној евиденцији стварних власника, као и измене и допуне Закона о порезу на доходак грађана.
Усвојена су и три закона из области образовања, којима се радни статус наставника верске наставе изједначава са статусом свих осталих наставника и омогућава да и ти наставници буду ангажовани на неодређено време.
То су измене и допуне Закона о основама система образовања и васпитања, Закона о основном образовању и васпитању и Закона о средњем образовању и васпитању.
Државна матура одлаже се за школску 2028/2029. годину.
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)