АРАПИ КУПИЛИ СРПСКУ ОКЛОПНУ ЗВЕР СА ОГРОМНИМ ЋИРИЛИЧНИМ СЛОВИМА: Вихор бацио на ноге цео Абу Даби (ВИДЕО)

Новости

21. 02. 2025. у 11:59

Вишенаменско оклопно возило "Вихор", произведено у Техничком ремонтном заводу Братунац, продато је Уједињеним Арапским Емиратима (УАЕ) након наступа на престижном сајму наоружања "ИДЕX" у Абу Дабију.

АРАПИ КУПИЛИ СРПСКУ ОКЛОПНУ ЗВЕР СА ОГРОМНИМ ЋИРИЛИЧНИМ СЛОВИМА: Вихор бацио на ноге цео Абу Даби (ВИДЕО)

Foto: Printskrin/Emisija SAT - Zvanični kanal

Из Техничког ремонтног завода Братунац саопштили су да је "Вихор" остварио најбоље резултате у класи лаких тактичких возила (ЛТВ) током ригорозних тестирања "Соммер Триалс". У конкуренцији са водећим свјетским произвођачима, "Вихор" се издвојио квалитетом и издржљивошћу, надмашивши амерички "Хумвее 2" и италијански "Ивецо Дефенсе".

"Вихор" се издвојио квалитетом и успјешно завршио све тестове и задатке који су пред њега постављени.

Очекујемо наруџбу и потписивање уговора од више стотина возила. Захвалност дугујемо нашим инжењерима и конструкторима као и САЈ јединици са којом смо већ неколико година развијали и унапређивали наша возила "Вихор" и "Деспот", навели су из Техничког ремонтног завода Братунац.

Поновили су да очекују потписивање значајних уговора.

(независне)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину