МИЛИЈАРДУ ДИНАРА ЗА БИЗНИС МЛАДИХ: Расписан јавни позив за позајмице

Елена Божић Талијан

23. 01. 2025. у 14:13

ФОНД за развој расписао је јавни позив за доделу кредита младим почетницима у бизнису укупне вредности милијарду динара.

МИЛИЈАРДУ ДИНАРА ЗА БИЗНИС МЛАДИХ: Расписан јавни позив за позајмице

FOTO: Privatna arhiva

Средства опредељена овим програмом намењена су за набавку опреме, куповину или адаптацију пословног простора, као и за куповину возила у сврху обављања пословне делатности или за обртна средства до 30 одсто од износа кредита.

Кредити максималног износа до пет милиона динара се пласирају по каматној стопи на годишњем нивоу од 1,5 одсто уз примену валутне клаузуле, односно по стопи од један проценат уз доставу банкарске гаранције. Рок отплате позајмице, који се одобрава без накнаде и провизије за обраду захтева, је 78 месеци укључујући грејс период од 18 месеци.

У позиву је наведено да право да се пријаве на Програм финансијске подршке младима који су почетници у пословању имају предузетници, микро и мала привредна друштава који су регистровани у Агенцији за привредне регистре најраније од 1. јануара 2019. па надаље, чији је оснивач и законски заступник особа старости од 20 до 35 година, односно рођена у периоду од 1. јануара 1989. до 31. децембра 2005.

У привредном друштву који има више власника, већински удео мора бити у власништву једног или више физичких лица старости од 20 до 35 година (минимум 51 одсто), а у привредном друштву које има више законских заступника, макар један мора бити физичко лице старости од 20 до 35 година.

Захтев за кредит, са пратећом документацијом, предаје се преко портала Фонда за развој Србије који се налази на сајту Фонда. Како се истиче, јавни позив је отворен до утрошка средстава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ПУНИ ГОРЧИНЕ И МРЗОВОЉЕ: Ово су ТРИ најнегативнија хороскопска знака