ШМИГАЉ О РУСКОЈ ИМОВИНИ: Профит ће ићи за најважније финансијске потребе Украјине

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

23. 10. 2024. у 21:33

СРЕДСТВА добијена од САД, као и других земаља Г7 и ЕУ у износу од 50 милијарди долара, биће искоришћена за најважније финансијске потребе Украјине 2025. године, изјавио је украјински премијер Денис Шмигаљ.

ШМИГАЉ О РУСКОЈ ИМОВИНИ: Профит ће ићи за најважније финансијске потребе Украјине

Foto: Profimedia

-Ово је део заједничког пакета подршке земаља Г7 и ЕУ у укупном износу од 50 милијарди долара. Средства ће бити прикупљена коришћењем профита од замрзнуте руске имовине. Ове недеље су сличне одлуке усвојиле и ЕУ и Велика Британија. Захваљујући овој помоћи, наши савезници стварају чврст темељ за економску и финансијску стабилност Украјине, навео је Шмигаљ на Телеграм каналу.

Он је захвалио Сједињеним Америчким Државама на подршци.

-Ово је важна инвестиција у безбедност Европе и целог света, нагласио је он.

Како је раније пренео Укринформ, америчка влада је пристала да издвоји свој део од 20 милијарди долара за већи кредит Г7 за Украјину, који ће бити обезбеђен под гаранцијом добити од замрзнуте имовине Руске Федерације.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

СИН СЕ НЕ ОДВАЈА ОД ЊЕ: Ево у каквом је здравственом стању удовица Халида Бешлића