МОМИРОВИЋ: Акција "Најбоља цена" смањује инфлацију испод 4 одсто
ПРЕМА очекивањима Министарства трговине, као и проценама Народне банке Србије, изнетим на септембарском заседању Савета за координацију активности и мера за раст бруто домаћег производа, акција „Најбоља цена“ ће учествовати у обарању инфлације за 0,3 процентна поена, тако да можемо да очекујемо да ће инфлација пасти испод 4 одсто, рекао је министар трговине Томислав Момировић.
Фото: Новости
- Циљ акције „Најбоља цена“ је да се у периоду виших стопа инфлације која је последица рата на истоку Европе и покиданих ланаца вредности због геостратешких ризика, грађанима омогући, нарочито оним најугроженијим, приступачна куповина најважнијих животних намирница. Веома сам срећан што се акција спроводи уз максималну подршку трговаца и свих осталих учесника у ланцу снабдевања. Желим и овом приликом да се захвалим свим учесницима што су исказали висок ниво разумевања проблема са којима се сусрећу наши грађани и кроз овај вид, ако смем тако да га назовем, економског патриотизма, помогли да задамо коначан ударац инфлацији - изјавио је министар Момировић.
БОНУС ВИДЕО: Ових 20 секунди све објашњава! Ево зашто поношевац Бошковић напада Вучића и Војску Србије
Препоручујемо
МОМИРОВИЋ: Храна за кућне љубимце на акцији „Најбоља цена“ сада јефтинија до 50 одсто
04. 09. 2024. у 12:44
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)