"РАДИМО НА ТОМЕ" Вучић: Надам се кинеској фабрици возова
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић изјавио је данас да се Србија нада фабрици возова која ће бити отворена захваљујући Кини и нагласио да су кинеским партнерима већ понудили неке локације.
FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ
Вучић је то рекао у Земуну на представљању новог кинеског брзог воза, на констатацију новинара да је Србија прва у Европи која је добила кинеске возове, и питање шта ћемо још први од Кине добити.
- Надам се фабрици возова и радимо на томе, још нисмо довољно спремни из много разлога, али радимо на томе - навео је председник.
- Водили смо их на све локације, понудили неке локације од Ћурпије око Ниша, Алексинца, Краљева да се искористи шта се може искористити у Смедеревској Паланци. Видећемо шта ће наши кинески пријатељи рећи - казао је председник.
Нагласио је да је по налогу кинеског председника Си Ђинпинга три дана после њихове посете Београду у Србију стигла кинеска делегација.
Председник је додао да су имали и неколико важних и партијских делегација из Комунистичке партије Кине.
Веома смо срећни због те сарадње и настављамо је, рекао је он.
БОНУС ВИДЕО: СТИГАО НОВИ СОКО: Завирите у унутрашњост брзог воза кинеске компаније ЦРРЦ
Препоручујемо
ВУЧИЋ О СВЕСРПСКОМ САБОРУ: Биће велика манифестација, желимо да покажемо јединство...
07. 06. 2024. у 11:31
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)