СВЕ ЗА УРЕДНО ДВОРИШТЕ, А И ЧИСТА КОЛА: Пратимо ритам пролећа
ЗА час посла чиста тераса, трава уредно покошена, и све је потаман за послеподневни предах у дворишту? Са добром опремом врло лако и без напора можете беспрекорно да одржавате чистоћу дворишног простора, а пролеће које је неочекивано брзо покуцало на наша врата ове године мотивише нас да се покренемо и улепшамо баште и дворишта.
Фото: Промо
Пролеће, међутим, зна бити јако промењљиво, па честе кише и олујни ветар могу нанети ситан отпад унутар дворишта, а осим тога прљава киша оставља прљаве трагове на твом ауту. Шта је најбоље и најбрже решење у таквим ситуацијима? Одговор је једноставан – перачи под притиском.
Перачи под притиском су постали синоним за ефикасност и свестраност када је реч о чишћењу екстеријера. Њихова моћ да из темеља очисте терасе и дворишта од ситног отпада и прљавштине чини их врло корисним делом опреме за домаћинство.
Опремљени високим притиском, они лако уклањају блато, лишће, па чак и тешко уклоњиве мрље које могу настати током сезонских промена. Без обзира на површину – било да је реч о бетону, цигли или дрвеним стазама – перачи под притиском делују брзо и ефикасно, штедећи време и енергију.
Једна од главних предности ових машина је њихова способност да обављају вишеструке задатке са лакоћом. Не само да су идеални за одржавање чистих тераса и дворишта, већ су изузетно ефикасни и за прање ограда, баштенског намештаја, чамаца и бродова, базена, аутомобила… Уз одговарајуће млазнице и подешавање притиска, можете лако са свог возила уклонити слојеве прљавштине и блата. Овај начин чишћења штеди потрошњу воде, а штити и лак аутомобила од огреботина које могу настати приликом ручног прања.
Где је двориште, ту су и косилице и алат.
Фото: Промо
Спој кише и топлог времена значи и да трава буја и брзо расте, зато је важно при руци имати ефикасне косилице за траву. Редовно кошење на пролеће није само ствар естетике, већ и неопходности, а и косилице ћете наћи управо на еПланети.
Правилно одржавање траве кроз често кошење не само да побољшава изглед вашег дворишта, већ игра кључну улогу у одржавању здравља и виталности травњака. Редовним скраћивањем подстиче се густоћа травњака, што резултира бујнијим и отпорнијим травњаком. Такође, препоручени ритам кошења у пролеће помаже у спречавању појаве болести и ширењу штеточина.
Поседовање сопствене косилице омогућава вам да косите траву према потреби, без ослањања на услуге трећих страна, што може бити не само скупље, већ и мање практично. Са властитом косилицом, можете прилагодити учесталост кошења специфичним потребама травњака, које варирају у зависности од врсте траве, временских услова и интензитета коришћења дворишта.
Верујемо да ћете овог пролећа бити мотивисани и да обновите алат, зато истражите понуду Аку бушилица. Најсавременији модели акумулаторских бушилица често долазе са различитим наставцима који омогућавају не само бушење, већ и шрафљење, што их чини вишенаменским алатима способним за широк спектар послова.
еПланета – ваше место сигурне онлине куповине!
Препоручујемо
У ПОСЛЕДЊЕМ ТРЕНУТКУ: Словачка одустала од блокирања ЕУ санкција Русији
14. 03. 2026. у 18:17
НЕДЕЉНИ ПРОМЕТ НА БЕОГРАДСКОЈ БЕРЗИ: Ево којим акцијама се највише трговало
14. 03. 2026. у 17:02
УСКОРО ПОДЕЛА СОЦИЈАЛНЕ ПОМОЋИ ЗА ПЕНЗИОНЕРЕ: Ево који је датум у питању
14. 03. 2026. у 16:51
ПЛАН ДРЖАВЕ ЈЕ ЈАСАН: Стиже помоћ за пензионере са најнижим примањима
14. 03. 2026. у 16:16
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54