СРБИЈА КУПУЈЕ НАЈМОДЕРНИЈИ СИМУЛАТОР ЛЕТЕЊА: Највећа инвестиција у обуку у последње три деценије
ВАЗДУХОПЛОВНА академија ускоро постаје власник технолошки најнапреднијег симулатора летења за обуку пилота путничких авиона типа "Ербас А320" након што је потписан уговор за његову набавку од канадске компаније CAE.
SAES
Ово је најавила данас в.д. директора Канцеларије за дуално образовање и Национални оквир квалификација Габријела Грујић на отварању дводневног Ваздухопловног самита југоисточне Европе (СЕАС) у Београду. Она је рекла да ће тиме Ваздухопловна академија постати најконкурентнија регионална школа за обуку пилота путничких авиона. Навела да ће се испорука симулатор Level D очекује за годину дана и да ће се инсталирати у наменски изграђеној згради на Дорћолу.
- Ова набавка представља највећу инвестицију у обуку цивилног ваздухопловног кадра Србије у последњих 30 година - истакла је Грујићева. - Симулатор ће будућим пилотима омогућити да стичу вештине у реалистичном окружењу пилотске кабине. Имаће велики значај и за националну авио - компанију, која ће сада моћи да обучава своје пилоте у Србији за тип авиона "Ербас А320", које већ поседује у флоти.
Такође, како додаје, набавка ће утицати и на развој саме Ваздухопловне академије, која је недавно потписала уговор за обуку 500 кадета пилота из Индије. Она је навела и да је план Канцеларије за дуално образовање и Ваздухопловне академије да у наредном периоду набави и FTD-a (Flight Training Device) за тип хеликоптера "Ербас Х145" и тиме додатно позиционира Академију као регионалног лидера у обуци пилота.
Ваздухопловни самит југоисточно Европе, највећа домаћа и регионална конференција у тој области, одржава се данас и сутра, а окупио је више од 170 компанија и преко 1.400 професионалаца из авио-индустрије.
ТРЕНИНГ ЦЕНТАР
ЗАХВАЉУЈУЋИ кредиту од 65 милиона евра, који је обезбедила Влада Републике Србије, креиран је национални ваздухопловни тренинг центар у коме су на једном месту обједињени средње и високо дуално образовање за школовање кадрова за потребе домаћих и страних авио-компанија, попут пилота, авио-механичара, контролора летења и кабинског особља. Ваздухопловна академија Београд има потписане уговоре о дуалном образовању са свим значајнијим компанијама из области цивилног ваздухопловства, а сарађује и са великим европским ваздухопловним компанијама.
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)