МОМИРОВИЋ: Одлучним мерама смањили смо инфлацију на испод 5%

ОДЛУЧНИМ мерама, као што су акција "Боља цена" и ограничење цена основних животних намирница, смањили смо инфлацију са 16,2 процента колика је била у марту 2023. године, на испод 5 процената колика ће бити у фебруару, изјавио је вечерас министар трговине Томислав Момировиц, гостујући у емисији ОКО на Радио-телевизији Србије.

МОМИРОВИЋ: Одлучним мерама смањили смо инфлацију на испод 5%

Фото: Танјуг/МУСТ

- Акцијом "Боља цена" и ограничењем цена основних животних намирница, али и другим мерама економске политике, успели смо да инфлацију спустимо на испод 5 процената што је бољи резултат од очекиваног - рекао је министар Момировић.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

Комфор по мери клијената: Нова линија пакета АЛТА банке