БИВШИ САВЕТНИК МЕРКЕЛОВЕ: Оставили смо Немачку превише зависном од руског гаса
БИВШИ главни економски саветник Ангеле Меркел Ларс-Хендрик Рулер изјавио је данас да је политика бивше канцеларке оставила Немачку превише зависном од руског гаса, додавши да је требало да уради много више када је реч о диверзификацији снабдевања енергентима.
Фото: ЕПА/Shutterstock/илустрација
-Да смо тада знали оно што знамо сада, наравно да бисмо поступили другачије, рекао је Рулер за Фајненшел тајмс.
Међутим, наглашава да је јефтин руски гас пружио огроман подстицај немачкој економији, помажући јој да обезбеди 10 узастопних година раста.
Рулер је додао да Меркелова, која је била канцеларка од 2005. до 2021. године, није имала другог избора осим да се ослони на руски гас, након што је одлучила да постепено укине употребу нуклеарне енергије.
-Може да се дискутује о томе да ли је то била права ствар, али у то време постојао је консензус у друштву по том питању, рекао је Рулер.
БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
ШТА СЕ ДЕШАВА С НЕМАЧКОМ: Како је најмоћнија привреда Европе постала најгора на Западу
01. 10. 2023. у 00:30
КАКАВ УКУС ИМА ПИВО БУДУЋНОСТИ: Створила га је вештачка интелигенција (ФОТО)
26. 09. 2023. у 23:05
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (1)