ДО КРАЈА НЕДЕЉЕ СУБВЕНЦИЈЕ ЗА ЈОШ СЕОСКИХ КУЋА: Уз помоћ мера 6.000 људи населило руралне крајеве

Е.Б.Т.

19. 07. 2023. у 16:06

ДО краја недеље биће додељена средства за куповину још сеоских кућа, чиме ће њихов укупан број премашити 2.000. Нови власници ће у другој половини године моћи да конкуришу за додатну помоћ, до 1,2 милиона динара, за покретање посла на селу

ДО КРАЈА НЕДЕЉЕ СУБВЕНЦИЈЕ ЗА ЈОШ СЕОСКИХ КУЋА: Уз помоћ мера 6.000 људи населило руралне крајеве

Фото: Профимедиа/Илустрација

Ово је данас најавио министар за бригу о селу Милан Кркобабић, истичући да је битно што је основна карактеристика парова или појединица, који су конкурисали за кућу, да су млађи од 30 година.

- Изненађује то што готово једна трећина њих из града прелазе у село - рекао је Кркобабић. - То нисмо могли да очекујемо и мене лично то највише радује. Изузетно је висок број образованих људи који се пријављују из најразличитијих професија. Мерама министарства је готово 6.000 људи населило сеоске крајеве наше земље, а од тога је више од 2.500 деце.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ПУНИ ГОРЧИНЕ И МРЗОВОЉЕ: Ово су ТРИ најнегативнија хороскопска знака