РОК ДО 18. МАЈА: Русија чека гаранције

Novosti online

11. 05. 2023. у 19:00

ЗАМЕНИК руског министра спољних послова Сергеј Вершињин изјавио је данас да споразум о житу неће бити продужен уколико Москва не добије гаранције да ће њени захтеви бити испуњени до 18. маја.

РОК ДО 18. МАЈА: Русија чека гаранције

Фото: Пиксабеј

Он је истакао да су и даље нерешена питања извоза амонијака и платног система СЊИФТ из којег је Русија избачена, преноси Ројтерс.

Министарство одбране Турске саопштило је данас да је остварен напредак током преговора о црноморском споразуму о житу у којима су учествовали представници Турске, Русије, Украјине и Уједињених нација.

Како се наводи, стране су се сложиле да наставе са техничким састанцима о споразуму, који истиче 18. маја, преноси Ројтерс.

- У оквиру билатералних и мултилатералних састанака који су одржани у Истанбулу уз учешће Украјине, Руске Федерације и Уједињених нација, договорено је да се настави рад на експертском нивоу који ће бити организован у Турској - додаје турско министарство одбране.

Наводи се да ће састанци бити организовани у четворосмерном формату како би се обезбедио ефиикасан наставак спровођења споразума о житу, преноси ТАС.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ПОВРАТАК ДУШАНА ВЛАХОВИЋА! Повреда је прошлост, Србин спреман да поведе Јуве до места које води у Лигу шампиона!