ПОРЕСКИ КАЛЕНДАР ЗА МАЈ: Прве обавезе стижу већ у среду

Novosti online

01. 05. 2023. у 08:01

ПОРЕСКА управа Србије објавила је рокове за измирење пореских обавеза за мај.

ПОРЕСКИ КАЛЕНДАР ЗА МАЈ: Прве обавезе стижу већ у среду

Фото: Архива ВН

03.05.2023.

- Подношење пореске пријаве и плаћање обавезе за приходе од уговорене накнаде од ауторских и сродних права и уговорне накнаде за извршен рад на које се порез плаћа самоопорезивањем за први квартал 2023. године.

- Плаћање доприноса за обавезно социјално осигурање за неисплаћене  зараде за март 2023. године.

05.05.2023.

- Достављање обавештења о закљученим уговорима по основу естрадних програма у претходном месецу. Обавештење се доставља на Обрасцу ОЗУ - Обавештење о закљученим уговорима о извођењу естрадног програма забавне и народне музике и других забавних програма.

- Достављање извештаја о извршењу обавезе запошљавања особа са инвалидитетом за претходни месец и уплата средстава. Извештај се доставља на Обрасцу ИОСИ - Извештај о извршавању обавезе запошљавања особа са инвалидитетом.

10.05.2023.

- Подношење пореске пријаве и плаћање пореза на премије неживотних осигурања за претходни месец. Пријава се подноси на Обрасцу ПП-ППНО - Пореска пријава пореза на премије неживотних осигурања.

- Подношење пореске пријаве и плаћање ПДВ за претходни месец од стране пореског дужника из члана 10. Закона о ПДВ. Пријава се подноси на Обрасцу ПППДВ - Пореска пријава за порез на додату вредност.

15.05.2023.

- Плаћање аконтације пореза на приходе од самосталне делатности за претходни месец.

- Подношење пореске пријаве за годишњи порез на доходак грађана за претходну годину. Пореска пријава се подноси на Обрасцу ПП ГПДГ - Пореска пријава за утврђивање годишњег пореза на доходак грађана.

- Плаћање доприноса на приходе од самосталне делатности за претходни месец.

- Плаћање доприноса за свештенике и верске службенике, за домаће држављане запослене у иностранству и за иностране пензионере за претходни месец.

- Плаћање доприноса за самосталне уметнике за други квартал 2023. године.

- Плаћање доприноса за пољопривреднике за други квартал 2023. године.

- Подношење пореске пријаве и плаћање доприносa за обавезно социјално осигурање за осниваче, односно чланове привредног друштва за претходни месец. Пријава се подноси на Обрасцу ПП ОД-О - Пореска пријава о обрачунатим доприносима за обавезно социјално осигурање за осниваче, односно чланове привредног друштва.

- Подношење пореске пријаве и плаћање ПДВ за претходни месец. Пријава се подноси на Обрасцу ПППДВ - Пореска пријава за порез на додату вредност.

- Подношење обрасца ПИД ПДВ 1 за април месец ако је у априлу месецу испуњен један од критеријума за стицање статуса обвезника  ПДВ који претежно врши промет добара у иностранство.

- Плаћање аконтације пореза на добит правних лица за претходни месец.

- Плаћање обрачунате акцизе за период од 16. до краја претходног месеца.

- Подношење пореске пријаве за обрачун акцизе за претходни месец, на Обрасцу ПП ОА.

- Подношење пријаве о обрачуну акцизе на електричну енергију за крајњу потрошњу за претходни месец на Обрасцу ПП ОАЕЛ и плаћање акцизе.

31.05.2023.

- Плаћање доприноса за обавезно социјално осигурање за неисплаћене  зараде за април 2023. године.

- Плаћање обрачунате акцизе за период од 01. до 15. дана у месецу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

НАПЕТА СИТУАЦИЈА НА КиМ: Сви прилази Бањској и даље блокирани - Јариње и Брњак затворени

НАПЕТА СИТУАЦИЈА НА КиМ: Сви прилази Бањској и даље блокирани - Јариње и Брњак затворени

У СЕЛО Бањска, у општини Звечан, ни јутрос се не може ући ни изаћи. Сви прилази су блокирани јаким полицијским снагама, а још увек није познато када ће бити одблокирани.

25. 09. 2023. у 09:43

ЧЕКАМ ДА СЕ ОПЕТ НАПИЈЕ И ДА МЕ ОВАЈ ПУТ УБИЈЕ: Језива исповест супруге славног хрватског спортисте

"ЧЕКАМ ДА СЕ ОПЕТ НАПИЈЕ И ДА МЕ ОВАЈ ПУТ УБИЈЕ": Језива исповест супруге славног хрватског спортисте

Јавност у Хрватској још је згрожена вешћу да је њихов прослављени рукометаш Денис Бунтић крвнички претукао супругу, а још је шокантнија вест да је он пуштен из притвора уз забрану приласка супрузи.

25. 09. 2023. у 10:10

Коментари (0)

СРБИН ДОВЕО ЖЕНУ ХОЛАНЂАНКУ НА СЛАВУ Један обичај ју је шокирао: Чуо сам њен врисак, скочио сам као опарен