ЛАВРОВ СЛЕДЕЋЕ НЕДЕЉЕ У ЊУЈОРКУ: Са Гутерешом о извозу житарица црноморском рутом
МИНИСТАР спољних послова Руске Федерације Сергеј Лавров разговараће следеће недеље у Њујорку са генералним секретаром УН Антониом Гутерешом о споразуму за извоз житарица из украјинских црноморских лука.
Фото: Танјуг/AP Photo/Efrem Lukatsky
Разговори у Њујорку ће бити одржани само неколико недеља пре истека важећег договора о извозу украјинских житарица, а нови договор би могао да буде постигнут само под условом да се испуне и захтеви Русије о извозу руских производа, наводи Ројтерс.
С обзиром да Русија председава СБ УН током априла, Лавров би током свог боравка у Њујорку требало да буде председавајући два састанка Савета безбедности.
Русија је упозорила да "нису сјајни" изгледи да се постигне договор о безбедном транспорту житарица из украјинских црноморских лука после 18. маја, у јеку ратног стања.
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)