"РАДИМ НА ТОМЕ ДА ОВАЈ СПОРАЗУМ КОНАЧНО ДОЂЕ НА ЦИЉ": Шолц има план

Дејана Калинић
Дејана Калинић

17. 04. 2023. у 00:23

НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц изјавио је данас да ће се залагати за постизање трговинског споразума између Европске уније и Индонезије као дела напора Немачке да смањи ослањање на Кину за кључне сировине.

РАДИМ НА ТОМЕ ДА ОВАЈ СПОРАЗУМ КОНАЧНО ДОЂЕ НА ЦИЉ: Шолц има план

Олаф Шолц, Фото АП

Говорећи на отварању годишњег сајма у Хановеру, Шолц је рекао индонежанском председнику Џоку Видоду да би трговински споразум између најмногољудније земље југоисточне Азије и блока од 27 земаља створио економску област са 700 милиона људи.

- Радим на томе да овај споразум коначно дође на циљ - рекао је Шолц, говорећи о преговорима између Џакарте и Брисела који су у току од 2016. године, пренео је АП.

Немачки лидер је додао да се нада сличним преговорима између ЕУ и блока Меркосур у Јужној Америци, као и Мексика, Аустралије, Кеније и Индије.

Индонезија је земља партнер овогодишњег сајма индустријских технологија у Хановеру.

БОНУС ВИДЕО: ПРАВИ ДРАГУЉ: Јединствени дијамант спреман за продају на аукцији уа баснословну суму

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Аддико Банк Србија остварила рекордне резултате и спровела свеобухватну трансформацију пословања