ФАНТАСТИЧНИ РЕЗУЛТАТИ: Влада објавила податке - У фебруару милион ноћења домаћих и страних туриста
У СРБИЈИ је у фебруару остварено укупно милион ноћења домаћих и страних туриста, што је раст од око 45 одсто у односу на фебруар прошле године, показују најновији подаци Централног информационог система у области угоститељства и туризма - еТуриста.
Део гостију стигао је крузерима, Фото М. Анђела
Како је саопштено из Владе Србије, број ноћења страних туриста у фебруару је износио 481.000, што је повећање од чак 80 одсто у поређењу са истим месецом прошле године.
Туристичке дестинације у Србији са највећим бројем ноћења туриста у фебруару 2023. године су Београд, Златибор, Копаоник, Нови Сад и Дивчибаре.
Резултати на почетку године уливају наду да ће наставак раста туристичког промета у 2023. години бити вођен повећањем броја страних гостију, што ће допринети даљем расту девизног прилива будући да је у прошлој години остварена рекордна зарада у туризму од 2,5 милијарде евра.
Препоручујемо
БРИТАНЦИ ОГРАНИЧИЛИ КУПОВИНУ ПОВРЋА У МАРКЕТИМА: Несташица због лоше жетве и Брегзита
02. 03. 2023. у 12:13
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)