ВЕСИЋ: Убрзани развој и веће плате у железници
МИНИСТАР грађевинарства, саобраћаја и инфраструкуре Горан Весић разговарао је данас са руководством и запосленима у предузећу „Инфраструктура желенице Србије“ о плановима за 2023. годину.
Фото: Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре
- Желео сам да упознам запослене са плановима државе, да чујем њихове проблеме и да разговарамо о томе како даље да развијамо железничку инфраструктуру - рекао је министар Весић.
Наводећи да је, захваљујући председнику Александру Вучићу и одлуци Владе Србије, у последњих неколико година дошло убрзаног развоја железница, истакао је да ће се тај тренд свакако наставити.
У том смислу, навео је да се убрзано гради брза пруга између Новог Сада и Суботице, те да ускоро следи потписивање уговора о изградњо брзе пруге између Београда и Ниша, а након тога и потписивање уговора за деоницу пруге Ниш-Прешево, те обнова барске пруге кроз Србију, од Ваљева до Врбнице, пруге Kраљево – Сталаћ – Рудница, као и обнова пруге Сомбор – Врбас.
- На тај начин, уз пројекте који су у току, попут изградње обилазнице око Ниша, показујемо колико су железнице важне за Србију и колико ће држава убудуће улагати у њих - рекао је министар.
Весић је истакао и да Србија постаје све значајнији логистички центар овог дела Европе, што значи и већи промет робе, чији ће се део обављати управо железницом.
- То је велика шанса за железнички саобраћај, и у наредном периоду, поред друмског, имаћемо и убрзан развој железничког саобраћаја. А, када томе додамо пројекат градске железнице, изградњу метроа, јасно је да ће Србија развијати железницу као крајем 19. века, када су се у земљи интензивно градиле пруге - рекао је министар Весић.
Додао је и да је план ЕУ да се у наредном периоду удвостручи број километара железничког колосека и да Србија прати тај тренд.
Препоручујемо
ЗА КВАЛИФИКОВАНЕ ИНВЕСТИТОРЕ: Београдска берза успоставила нови тржишни сегмент
30. 12. 2025. у 17:29
ОБЕЋАЊЕ ИСПУЊЕНО: ПИО фонд објавио распоред - Ево како стижу децембарске пензије
30. 12. 2025. у 17:28
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
УМРО НАЈТЕЖИ ЧОВЕК НА СВЕТУ: Са 600 килограма ушао у историју - борио се да смрша, али болест је пресудила
ДРЖАО је Гинисов рекорд за најтежег човека на планети...
30. 12. 2025. у 18:15
Коментари (1)