ВЛАДА ОГРАНИЧИЛА ЦЕНЕ ОСНОВНИХ НАМИРНИЦА: Ево колико ће коштати брашно, шећер и уље

ВЛАДА Републике Србије усвојила је на данашњој седници Уредбу о ограничењу висине цена основних животних намирница којом је цена јестивог сунцокретовог уља ограничена на 219,99 динара по литру, белог кристал шећера 114,99 динара по килограму, а брашна типа Т-400 у износу од 84,7 динара по килограму.

ВЛАДА ОГРАНИЧИЛА ЦЕНЕ ОСНОВНИХ НАМИРНИЦА: Ево колико ће коштати брашно, шећер и уље

Foto: Shutterstock

У циљу спречавања већих поремећаја и очувања животног стандарда становништва, Влада је измењеном Уредбом ограничила цене деривата нафте, а имајући у виду да су повећани трошкови пословања привредних субјеката који обављају промет дериватима нафте, одлучено је да се повећа износ марже који они могу да зарачунају, како би се терет кризе што равномерније распоредио на све учеснике на тржишту, наводи се у саопштењу из Немањине.

На седници је измењена Одлука којом се на још 15 дана, привремено, забрањује извоз евродизела ЕН 590, док је Влада Србије Одлуком о привременом ограничењу извоза пелета од дрвета омогућила извоз тог производа до 31. јануара 2023. године, у оквиру одређене квоте која износи 24.000 тона.

Данас је донета и измењена Уредба о продужењу рока за подношење захтева за субвенционисану доделу сигурносних рамова за тракторе до 26. децембра 2022. године, због великог броја заинтересованих грађана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПОСЛЕДЊИ СНИМАК МИЛОШЕВИЋА ПРЕ ОДЛАСКА У ХАГ: Запалио цигару у америчкој бази, збијао шале са војницима (ВИДЕО)