ОД ДАНАС У СРБИЈИ ОВЕ ВАЛУТЕ ВИШЕ НЕМА: Сазнајте које паре нећете моћи да промените у мењачницама
ПОВОДОМ поремећаја у трансферу данске круне на међународном тржишту, што је утицало и на продају и откуп код нас, Народна банка Србије је од својих инокореспондентских банака обавештена да су оне престале да тргују данским крунама до даљњег, саопштила је НБС.
Фото ПКС
Из НБС истичу да су банке навеле да раде на проналажењу решења како би поново почеле с трговином овим новчаницама, али да је то у овом тренутку неизвесно, пошсто су пословне банке у Данској, преко којих се обавља репатријација ових новчаница, зауставиле тај процес због извесних регулаторних захтева.
Додају да је Народна банка одмах ступила у контакт и с централном банком Данске ради добијања информација о овом проблему и могућим решењима, где је потврђено да је проблем настао на релацији пословних банака из Данске и њихових кореспондентских банака.
Такође и да тренутни поремећај није резултат прописа нити рестрикција централне банке, већ пословних одлука банака у Данској, али да се ради на проналажењу решења.
НБС је обавестила пословне банке у Србији да због рестриктивних мера у Данској престаје с пријемом данске круне, као и да ће банке бити обавештене ако поновно почне пријем ове валуте.
Из НБС напомињу да ако домаће пословне банке имају могућност трговине данским крунама са својим инокореспондентским банкама, могу са тим да наставе и да немају никаква ограничења од стране Народне банке.
Препоручујемо
"БИЛО ЈЕ СТРАШНО ПРЕЖИВЕТИ ЊЕНУ СМРТ" Губитак од којег се Петар Божовић није опоравио
04. 11. 2022. у 07:40
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)