НЕМАЧКА НА ИВИЦИ КРАХА: Четвртина немачких породичних фирми размишља о отпуштањима
24. 10. 2022. у 19:15
ЧАК 25 посто породичних предузећа у Немачкој могло би да одговори на растуће трошкове енергије отпуштањем запослених, док ће 90 процената вероватно реаговати подизањем цена, а неке већ примењују такве одлуке.
Повезане вести
НА ПОМОЛУ НОВА ПРАВИЛА У ЕУ: Будуће чланице неће имати једнако право гласа?
НЕМАЧКА, Француска, Холандија, Белгија и Луксембург предложили су у заједничком документу да би Европска унија требало да размотри могућност да привремено ограничи право гласа у неким случајевима за будуће нове чланице тог блока.
10. 06. 2026. у 08:36
Велеобрт према Ирану: Мерц изненадио све, ЕУ спремна на радикалан потез
ЕВРОПСКА унија је спремна да постепено ублажи санкције Ирану у случају да буде постигнут "свеобухватни споразум", изјавио је данас немачки канцелар Фридрих Мерц.
24. 04. 2026. у 17:21
ЕВРОПА У КАНЏАМА ЕНЕРГЕТСКОГ ХАОСА: Несташица горива приземљује авионе, на пумпама широм ЕУ уведени „паметни” лимити!
ДОК цене нафте на светским берзама неконтролисано дивљају, Европа се суочава са најтежом кризом снабдевања у новијој историји.
08. 04. 2026. у 19:07
Најновије из рубрике
ВОЗИМО СЕ КАО ПРАВА ГОСПОДА МОДЕРНИМ АУТО-ПУТЕМ: "Новости" на новој деоници Моравског коридора коју је изградио Вучић (ФОТО)
ЈУТРОС је у саобраћај пуштена нова деоница Моравског коридира, ауто-пута Прељина-Појате, од петље у приградском насељу Адрани до петље у Прељини код Чачка, у дужини од 29 километара, а коју је јуче свечано отворио председник Србије Александар Вучић.
27. 06. 2026. у 13:34
МАЊЕ ПАПИРА, ВИШЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Резултати пројекта „еУправа за све“
ДОДЕЛОМ признања локалним самоуправама које су оствариле запажене резултате у области дигитализације јавне управе, свечано је обележен завршетак пројекта „еУправа за све“. Признања су додељена Белој Паланци, Беочину, Великом Градишту, Врању, Деспотовцу, Крагујевцу, Нишу, Пироту, Ћуприји и Чачку, које су током реализације пројекта постали лидери у примени електронске управе и дигиталној трансформацији у ефикасан сервис грађана и привреде.
27. 06. 2026. у 11:00
МАЛИ СА АМБАСАДОРКОМ ФРАНЦУСКЕ: У фокусу јачање економске сарадње две земље
ПРВИ потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали разговарао је данас са амбасадорком Француске у Србији Флоренс Ферари о економској сарадњи две земље, као и о бројним заједничким пројектима у којима учествују француске компаније.
26. 06. 2026. у 16:28
ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ: Војводина даје до 3 милиона динара бесповратно за набавку
ПОКРАЈИНСКИ секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство расписао је Конкурс за доделу бесповратних средстава за набавку квалитетних приплодних грла у АП Војводини у 2026. за који је опредељено укупно бесповратно 300 милиона динара.
26. 06. 2026. у 16:10
ПОЗИВ ЗАИНТЕРЕСОВАНИМА: Удружење из Ниша даје грађанима бесплатно земљу и учи их да саде башту
УДРУЖЕЊЕ за неговање традиције „Вишња“ из Ниша позвало је заинтересоване грађане да им се јаве како би бесплатно добили део имања у селу Биљег код Мерошине на коме овог лета могу да гаје поврће и науче како да на природан и одржив начин започну или унапреде своју малу башту.
26. 06. 2026. у 13:30
master
24.10.2022. 19:26
Vrema za novu kapitulaciju.
Misa
24.10.2022. 20:22
Gotovi su,brzo ce nasi nazad Nije ni blizu Nemacka sto je nekad bila. Recite mi jednog biznismena koji je napustijo Srbiju I otiso da zivi u Nemacku ili drugu stranu zemlju,ako je tamo lepo.
stariciga
24.10.2022. 22:16
@Misa - Necu da ti odgovorim na pitanje jer je glupo ali moli boga da ne propadnu ako puknu oni ni mi necemo jos dugo.
Lepotan
25.10.2022. 07:39
@Misa - Ma ne samo naši. I Nemci i Šveđani i Švajcarci će krenuti za Srbiju.
Ena
24.10.2022. 21:30
@Misa Haha nasi "biznismeni"! Naravno da nisu otisli, tamo se placa porez, prijavljuju se radnici,placaju regularno,godisnji odmori,prekovremeni....pa nisu budale da idu sa nasih prostora?
Nikola
24.10.2022. 21:49
Gotovi su, cene rastu, Nemacka puca po savovima, te ovo, te ono, samo Nemacka je u ustima, alo, bitno da je Tigar jak,. Rusofili bi voleli, ali ne ide,. Meni dobro ovde, a i nasim zemljacima, samo sto neki vole da kukaju, a niko se ne vraca
Moskva
24.10.2022. 22:07
Пад животног стандарда западног пљачкашког света је свакако очекиван. Разлог или боље речено покриће за ово што се дешава је оно што покушавају да припишу Украјини и рату са Русијом. Хиљаде милијарди одштампаних новчаница без покрића мора да дође на наплату. Мора да дође и оно што више немају хегемонистичку позицију па да пљачкају широм света како природне тако и људске ресурсе. Мора да дођу на наплату и све оне обојене револуције које су изазивали широм света. Мора да дође и оно што су у своју корист оформљавали најкрволочније банде терориста, зликоваца и злочинаца, код нас су такође оформили УЧК. Мора да дође на наплату што су свакакве изопачености и друштвене аномлије и моралне болести приказили као неке нове вредности и слободе. Мора да дође на наплату што су многе државе довеле да буду у колонијалном и робовласничком статусу. На крају морају највише да ПЛАТЕ ШТА СУ СА НАМА УРАДИЛИ. Злочинци нас осиромашеним Уранијумом и то његовим најопаснијим изотопима затровали а после то наши "Милосрдни" пријатењи уз помоћ њихових западних вакцина дорадили. Злотвори мора да вас снађе велико зло да би правда била задовољена. СМРТ НАТО!!! СМРТ 4.РАЈХ(ЕУ)!!!
vladimir
24.10.2022. 23:07
Kako, pa ne mogu da verujem, šta je sad, odkud to, ma dajte ljudi, to je neka prevara, greška, laž, da li ste normalni (?) ..... ne, to je STVARNOST kada se "kačite" sa Rusijom! Nastavak u sledećem "broju"!
Igor
24.10.2022. 23:10
Toliko o onim pompeznim vestima kako Nemačka vapi za radnom snagom, posebno iz Srbije.
Juca
25.10.2022. 00:41
Nemacka je sama sebe dovela u ovu situaciju slušajući amere , dosta Srbs koji tamo rade moraće se vratiti !
Ajde
25.10.2022. 07:37
@Juca - A najviše komentara od ljudi koji Nemačku nisu videli ni na TV-u. Ja u Nemačkoj živim, a idem u Srbiju jednom mesečno. Oseća se ovde kriza pomalo, ali je bolje 5 puta nego u Srbiji. Cene iste ili jeftinije. A plate, o tome znate i sami koliko zarađujete tamo.
Boris
25.10.2022. 05:45
Neka im bude kako su sejali.Gurali su Hrvatsku koja nije imala pravo na samostalnost ni po ustavu iz1974.g.ni po AVNOJ-u ni po ZAVNOH-u bez pristanka Srpskog konstitutivnog naroda prekrsili su sopstveni ustav i povelju UN-a kao i samog NATO-a kao tkz.odbrambenog saveza da bi bombardovali Srbiju kako bi siptarima obezbedili 15% Srpske drzavne teritorije normalno je da zlo ne donosi dobro niti se od zla moze bilo sta ocekivati osim propasti.
Walter Pravicek
25.10.2022. 10:03
I tako posle siromaštva UK:Škotska,Severna Irska Wales i Engleska,sada ima več siromaha i u Nemačkoj.Ali to se znade.Mnogi Jugosloveni otišli na posao u Nemačku.Jedni kao u Jugoslovenskim firmama,obično komunisti,neki bežali,te se ustalili u Nemačkoj.I mrzili komuniste,ali se niso ni učlanjivali Četnicima.I ztako vreme prolazilo,penzije dolaze,jednim feče(oko 1ooo Eura,drugim mnogo manja),zavisno od posla,vremena radnih godina.Tako,da,kada se govori i Nemcima,njihovim omiljenim Mercedesima moramo znati,da i tamo kupuju stare automobile,ali kod dizel motora paze,da je Euro(barem4)obično Euro 5.Sa time može u sve gradove,sa starijim,jeftinim ne.I svi nemaju kuče,ne stana.Nekako su Jugosloveni imali formulu:raditi u Nemačkoj,možda i dvoje posla,ovde graditi kuču,pa kada su deca završili školu idemo u naš dom.A preko godišnjih odnmora i večih praznika kučli,graditi,ili dati majstorima savet kako i šta.A i dovozičli su sve od gore.Ali vreme nije više na strani Nemačke,jer je u Austriji danas puno bolje:12 plata i 1x regres,i1x božičnica,to jest 14 plata.I godišnji odmor jest dulji i skrb za čoveka puno bolja.Gotovo sa Slava Nemačkoj.A O SVEMU,ŠTO JEST VEČ NA VRATIMA NEMAČKE SAM PISAO.I U FRANCUSKOJ NEŠTO MALO PRIČAJO O ŠTRAJKOVIMA,ALI SE BAREM PENZIJA DIŽU SVIMA REDOVITO.Zato ljudi moji:KOD KUĆE JE NAJBOLJE.UVATIŠ SVOJU MICI,PA ZNA SE KAKO ČE BITI.OSTANITE ZDRAVI.