ШОЛЦ ТВРДИ: "Немачка више није зависна од руских енергената"

Новости онлајн

20. 10. 2022. у 10:48

НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц тврди да се Немачка ослободила зависности од испорука руских енергената.

ШОЛЦ ТВРДИ: Немачка више није зависна од руских енергената

Фото Танјуг/АП

- Драго ми је што смо на европском нивоу успели да постигнемо договор о смањењу потрошње гаса за 15 одсто. Ово је снажан сигнал европске солидарности, и према нашој земљи, која је до сада посебно зависила од руског гаса - рекао је Шолц у Бундестагу.

- Напомињем, била је (зависна). Ми смо се ослободили ове зависности и улазимо у зиму добро припремљени - сматра канцелар.

Он је истовремено захвалио грађанима на уштеди енергије.

- Заједно имамо за циљ смањење потрошње гаса за 20 одсто. Сваки киловат-сат који уштедимо повећава нашу енергетску безбедност - рекао је Шолц.

(Спутњик)

 

БОНУС ВИДЕО: 

БОРБА ПРОТИВ ДРОНОВА: Руске беспилотне летелице изнад Украјине

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (8)

КРАЈ ВЕЛИКОГ ЗЛА? Војислав Шешељ саопштио ударну вест