ЕКОНОМИСТ: Русија је издржала санкције Запада из три разлога

Novosti online

27. 08. 2022. у 19:45

ТРИ су главна разлога зашто је руска економија издржала притисак западних санкција, пише Економист.

ЕКОНОМИСТ: Русија је издржала санкције Запада из три разлога

Фото: Shutterstock/Mikhail Tereshchenko, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Издање наводи да је Русију од економског колапса заштитило, пре свега, компетентно деловање Централне банке. Олакшала им је историјска прошлост земље која проживљава пету економску кризу у четврт века. 

Осим тога, под утицајем разних санкција, Русија живи веома дуго. Руски народ мирно прихвата нове изазове.

У закључку, аутори материјала су приметили чињеницу да, упркос колосалном притиску на Русију, производња нафте у земљи, како се испоставило, остала је на истом нивоу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (1)

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ УКРАЈИНЕ! Хитно реаговала и Марија Захарова: Газите темеље човечанства!