БУДИМПЕШТА НУДИ РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНСКО ЖИТО: Мађарска нуди своју територију као руту за извоз

МАЂАРСКА је понудила своју територију као могућу руту за извоз украјинског жита због прекида уобичајених рута преко Црног мора изазваног руском војном операцијом у тој земљи, изјавио је данас мађарски министар спољних послова Петер Сијарто.

БУДИМПЕШТА НУДИ РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНСКО ЖИТО: Мађарска нуди своју територију као руту за извоз

Foto: Tanjug/AP Photo/Efrem Lukatsky, File

Сијарто, који је тај предлог изнео на састанку министара спољних послова Европске уније, такође је рекао да не очекује прекид у испорукама руског гаса Мађарској, преноси Ројтерс.

Небензја: "Осигураћемо безбедан пролаз"

Русија може да "осигура безбедан пролаз" за украјинске пошиљке жита из црноморских лука у земљи, али није одговорна за успостављање коридора - изјавио је данас стални представник Русије у Савету безбедности Уједињених нација Василиј Небензја.

- Ми нисмо одговорни за успостављање безбедних коридора. Рекли смо да можемо да осигурамо безбедан пролаз ако се ови коридори успоставе. Успоставите их - поручио је Небензја, преноси агенција Ројтерс.

Како је рекао стални представник Русије у СБ УН, очигледно је да или треба деминирати територије које су минирали Украјинци или обезбедити да заобиђу те мине.

БОНУС ВИДЕО:

ОКО СОЛУНА КАО У ПРОВАНСИ: Погледајте поља лаванде у Грчкој

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА! Амерички секретар Малин не крије задовољство