СРБИЈА ИМА ЈЕДНУ ОПЦИЈУ Вучић: "Проблем је довоз руске нафте до Јанафа"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да је за нашу земљу проблем што једино танкерима можемо да допремимо руску нафту до хрватског нафтовода Јанаф, а да је шестим пакетом санкција управо то забрањено.
Фото: Shutterstock
Вучић је то рекао одговарајући на питања новинара у Охриду која су се односила на то да не би био проблем када би Србија имала цевовод као што Мађарска има "Дружбу" и на забрану транспорта руске нафте танкерима.
- Ми можемо само танкерима да је допремамо до Ријеке, а онда одатле до НИС-а - истакао је Вучић.
Вучић је додао да уместо тога можемо само да добијамо ирачку нафту преко нафтовода Киркук.
Каже да ће, према неким предвиђањима, нафта поскупети чак на 150 или 170 долара по барелу, али да ће на то утицати и велика потрошња.
- Видећемо шта ће следећи пакети све да забране, морамо и о томе да водимо рачуна - навео је Вучић.
Истакао је да нашу рафинерију држе Руси и упитао шта ако се поквари неки део који мора да се увезе из Америке, а они то не дају и додао је да и о томе треба размишљати.
- Чекамо да видимо и како ћемо велике хеликоптере за пожаре да добијемо, то су најбољи хеликоптери на свету, да ли ће нам дати да их увеземо... - навео је Вучић.
Препоручујемо
ТРПИМО ОГРОМНУ ШТЕТУ Вучић: Живели бисмо десетоструко боље да смо увели санкције Русији
15. 05. 2022. у 10:33
СРБИЈА МОРА ДА РАДИ, НЕ ДА ЧЕКА: Председник Вучић послао моћну поруку грађанима (ФОТО)
07. 06. 2022. у 20:44
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све
АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.
06. 02. 2026. у 22:55
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (4)